مجله بوک کند

بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ آیلتس + نکات مطالعه

یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای بیشتر افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، writing است. مهارتی که در واقع نقطه ضعف بسیاری از افراد به‌شمار می‌رود و یکی از راه‌های تقویت آن استفاده از منابع به عنوان بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ آیلتس است که با داشتن تکنیک‌ها و تمرین‌های مختلف در این زمینه به شما کمک می‌کند. این نکته برای کسانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک را دارند، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. در آیلتس جنرال نیز به دلیل اهمیت کمتر Writing برخی از افراد تصور می‌کنند که نیازی به تمرین زیاد ندارند و همین مساله نیز باعث عملکرد بسیار ضعیف آن‌ها می‌شود. بنابراین اگر قصد شرکت در هر یک از انواع آزمون آیلتس را دارید، کتاب رایتینگ آیلتس به‌صورت اختصاصی را مطالعه کنید. در این مقاله با معرفی لیست بهترین کتاب آموزش رایتینگ آیلتس، منابعی که در این زمینه کاربردی هستند را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نکات انتخاب بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ آیلتس

مهارت نوشتن یکی از مهارت‌های اساسی در زبان انگلیسی به‌شمار می‌رود که بیشتر در آیلتس آکادمیک کاربرد دارد. چرا که معمولا در فضای دانشگاهی و علمی از آن استفاده خواهید کرد. Writing یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی است که نقطه ضعف بیشتر زبان آموزان به شمار می‌رود چرا که تعداد زیادی از کتاب‌های آموزش زبان که به‌صورت ترمیک تدریس می‌شوند، این مهارت را به‌صورت کلی آموزش می‌دهند. در نتیجه افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی بین‌المللی مثل آیلتس را دارند باید به‌صورت اختصاصی بر روی این مهارت تمرکز کرده و آن را تمرین کنند.

در این زمینه کتاب نمونه رایتینگ آیلتس و کتاب‌هایی که اصول Writing را به شما آموزش دهند، انواع مختلفی دارند. ضمن اینکه می‌توانید با تمرین‌های مختلف این مهارت را تا حد زیادی بهبود داده و برای آزمون آماده شوید.

خرید کتاب IELTS Writing _ بوک کند

اهمیت رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک

توجه داشته باشید که تمرکز و تمرین writing فقط برای آیلتس آکادمیک نیست و در آیلتس general نیز باید مهارت خود را نشان دهید. در این زمینه نیز کتاب‌های مختلفی برای هر یک از این آزمون‌ها تالیف شده است که می‌توانید با توجه به هدف خود کتاب خوب برای رایتینگ آیلتس برای هر یک از آن‌ها را تهیه کنید. البته برخی از کتاب‌ها نیز برای هر دو آزمون مناسب هستند.

لیست بهترین کتاب رایتینگ برای آیلتس

در ادامه لیستی از بهترین کتاب برای رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک را معرفی می‌کنیم. بیشتر این کتاب‌ها جنبه آموزشی دارند که تکنیک‌ها و روش‌های آیلتس را به شما آموزش می‌دهند و در واقع به‌عنوان کتاب آموزش رایتینگ آیلتس شناخته می‌شوند که می‌توانید در آن‌ها انواع نمونه‌های رایتینگ را نیز مشاهده کنید.

یکی از بهترین کتاب آموزش رایتینگ آیلتس، مجموعه کتاب‌های Longman Academic Writing Series است. هدف این کتاب آموزش مهارت writing به‌صورت آکادمیک است که در ۵ سطح دسته‌بندی شده و موضوعات مختلف را در بخش جمله‌سازی تا نگارش مقالات دانشگاهی را در کلیه مراحل pre-writing تا revision پوشش می‌دهد.

خرید کتاب Longman Academic Writing _ بوک کند

این کتاب یکی از بهترین منابع برای تقویت رایتینگ آیلتس آکادمیک است که به شما کمک می‌کند بتوانید برای نمره ۶ به بالا برنامه‌ریزی کنید. این کتاب در ۱۲ درس به‌گونه‌ای طراحی شده که شما را با توصیف چارت و گراف، بیان عقیده و بحث کردن در رابطه با موضوعات مختلف را پیدا می‌کنید. در هر درس شما با لغات و گرامر جدیدی آشنا خواهید شد. ضمن اینکه برخی نمونه سوال و نکات آزمون آیلتس با وجود نمونه‌های موفق Writing در کتاب شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد.

این کتاب از دیگر منابع کاربردی آیلتس برای مهارت Writing است که در ۱۲ فصل تالیف شده که هر فصل شامل کلمات کاربردی، راهنمای مرحله به مرحله نوشتن آیلتس و همچنین بازنویسی یک رایتینگ در آیلتس است.

در هر فصل آن یکی از موضوعات پرکاربرد در آزمون‌های آیلتس را هدف قرار داده است که به شما کمک می‌کند، علاوه‌بر افزایش دایره لغات، ایده‌های خود را برای پردازش مطالب بهبود دهید.

از دیگر بخش‌های کتاب می‌توان به نحوه پاسخ‌دهی به سوالات از ایده‌پردازی تا نوشتن اشاره کرد. ضمن اینکه شما را با استراتژی‌های مفیدی برای پاسخ به سوال آشنا می‌کند.

در لیست بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ آیلتس باید یکی دیگر از منابع یعنی IELTS Writing Essentials را نیز معرفی کرد. ساختار آن به‌صورتی است که واژگان و موضوعات رایج، اهمیت موضوعات در حال و آینده، نحوه استفاده درست واژگان در زبان انگلیسی و همچنین تعداد زیادی تمرین را پوشش می‌دهد. 

این کتاب یکی از بهترین منابعی است که می‌توانید به عنوان کتاب رایتینگ آیلتس آکادمیک استفاده کنید. چرا که شما را با ساختار رایتینگ به‌طور کامل آشنا می‌کند. کتاب در سه بخش تالیف شده که به‌صورت زیر است:

  • Graphical Representations: به‌منظور تقویت مهارت نوشتاری برای کسانی که قصد شرکت در آیلتس آکادمیک را دارند.
  • Letter Writing: به‌منظور تقویت مهارت عمومی نوشتاری و مناسب برای کسانی که قصد شرکت در آیلتس جنرال را دارند. 
  • Essays for the IELTS Exams: این بخش برای تمرین تسک (۲) آزمون آیلتس طراحی شده است.
  •  کتاب IELTS preparation and practice-Reading & Writing-General

در لیست بهترین کتاب برای رایتینگ آیلتس که یک منبع دو منظوره برای رایتینگ و ریندینگ است باید این کتاب را معرفی کرد. این منبع یکی از بهترین کتاب رایتینگ آیلتس است که برای آیلتس جنرال کاربرد دارد. ضمن اینکه می‌توانید علاوه‌بر Writing مهارت Reading خود را نیز تقویت کنید. 

در واقع این کتاب شامل دو بخش اصلی است که یک بخش آن به writing و بخش دیگر به Reading اختصاص دارد. در هر بخش نیز علاوه بر درس‌ها و مباحث آموزشی، تمرین‌هایی به‌صورت مجزا برای هر مهارت طراحی شده است. 

در بخش Writing موادی مانند معرفی کلی Writing در آزمون جنرال، به همراه جزئیات تسک ۱ و تسک ۲ بیان شده است. ضمن اینکه نحوه ارزیابی و نمره‌دهی نیز در آن مشخص شده که می‌توانید با ساختار آن آشنا شوید.

جمع‌بندی

مهارت Writing یکی از مهارت‌هایی است که معمولا به‌عنوان نقطه ضعف بسیاری از داوطلبینی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، شناخته می‌شود. در نتیجه هر اندازه این مهارت را تقویت کنید، نتیجه بهتری در آزمون خواهید گرفت.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که معمولا این گونه در نظر گرفته می‌شود که writing در آزمون آکادمیک کاربردی است و در جنرال چندان موضوعیتی ندارد. در پاسخ باید گفت با وجود اینکه این مهارت در آزمون آکادمیک اهمیت بیشتری دارد ولی در جنرال نیز باعث افزایش نمره کلی شما می‌شود.

شرط اولیه برای بهبود مهارت writing مطالعه منابع مناسب است که به شما کمک می‌کند، با آشنایی و تمرین مداوم آن را بهبود دهید.

در این مقاله بهترین کتاب های رایتینگ آیلتس را معرفی کردیم و شما می‌توانید در مجموعه بوک کند به‌عنوان یک از مراجع تخصصی در زمینه فروش کتاب‌‌های زبان انگلیسی، کتاب های رایتینگ آیلتس و سایر منابع لازم برای آزمون آیلتس را بصورت آنلاین سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =